Svetovni dan čebel - Delavnica Stary

javno vodstvo

ponedeljek, 20. maj 2024, 18.00

Svetovni dan čebel - Delavnica Stary

Na občasni razstavi Delavnica Stary, ki je nastala kot del projekta Čebelarski mozaik, spoznamo družinsko zgodbo medičarskega mojstra Engelberta Staryja, ki je deloval v Krškem od sredine osemdesetih let 19. stoletja. Staryjevi so živeli v Krškem, v stanovanjski hiši št. 80 z dvojnimi vrati, ki so gledala na mestno ulico, v kateri sta bili tudi delavnica in prodajalna. Obrt je najprej vodil mojster sam, nato njegova vdova Fani, pozneje pa njuna hči Elza, poročena Sluga. V obdobju Elze Sluga so imeli v ponudbi različne medenjake, lecte in slaščičarske izdelke. Po njeni smrti, v prvi polovici petdesetih let 20. stoletja, je slaščičarno za krajši čas prevzel Franc Markovič. Z njegovim odhodom v Celje je dejavnost v nekdanji delavnici Engelberta Staryja in slaščičarni Elze Sluga v Krškem zamrla.

Vstopnina: vstop prost

Foto: Pogled v krško mestno ulico okoli leta 1927, današnjo Cesto krških žrtev. Druga pritlična hiša na levi, hišna številka 80, je delavnica in prodajalna medičarja Engelberta Staryja. Založil Josip Hočevar, Krško, 1927?. Razglednico hrani Valvasorjeva knjižnica Krško.